Přihlášení
Email:
Heslo:

Hardware

 

Při výběru počítače Vám stačí mít základní představu o práci, kterou budete na Vašem novém počítači vykonávat. Nezáleží zda navrhujeme počítač pro managery nadnárodních společností nebo pro Vaše dítě. Vždy se můžete spolehnout na naše techniky, kteří na základě požadavků vypracují podrobnou specifikaci PC dle Vašich představ. Ať už jsou nároky jakékoliv, můžete se spolehnout, že nejpozději druhý pracovní den Vám přijde elektronická nabídka.

Osobní počítače a notebooky

nahoru
Značkové osobní počítače
Počítače s možností konfigurace dle požadavků zákazníka. V naší nabídce jsou obsažena nejen kancelářská PC s cenou „do deseti tisíc“ a domácí multimediální počítače, ale i špičkové hi-end pracovní stanice jež splňují náročné požadavky na provoz vývojových nástrojů, náročných aplikací a grafických systémů. Specializujeme se na značky Lenovo (dříve IBM), HP a zakázkově stavěné PC.

Notebooky
zaměřujeme se především na prověřené značky HP, Lenovo, SONY a Toshiba.

Klientské stanice

nahoru
Kancelářská PC
Počítače primárně určené pro práci s kancelářskými aplikacemi a internetem. (MS Office, ekonomické programy, informační systémy apod.)
  • nízká cena, dostupnost do druhého dne

Pracovní stanice
Počítače pro práci s výkonově náročnými aplikacemi. (Programy typu CAD, Photoshop, atp.)
  • vysoký výkon, technická specifikace konfigurovatelná dle požadavků na software

Multimediální sestavy
PC určená pro práci s médii (tvorba a úprava audio a video stop).
  • vysoký výkon v oblastech grafiky a audia, připojitelnost k digitálním zařízením (kamery, PDA, domácí kina atd.)


Herní sestavy
Tyto počítače disponují hardwarem zaměřeným především na hráče počítačových her.
  • s těmito sestavami dosáhnete vysokých výkonů v oblastech 3D aplikací a zároveň splňují požadavky většiny nejnáročných aplikací


Servery

nahoru

Tower servery

Servery tohoto typu najdou uplatnění zejména v menších sítích, u kterých vzhledem k nárokům není potřeba vyšší počet serverů. Jsou nenáročné na prostor a jejich specifikace jsou konfigurovatelné dle používaného software a potřeb klienta.

Rackové servery
Tyto servery jsou určené pro montáž do rackových skříní. Rack v závislosti na své velikosti pojme až několik desítek zařízení, a to nejen serverů, ale i hardwarových firewalů, routerů, záložních zdrojů atd. Rack je však vzhledem k jeho velikosti, hlučnosti a v neposlední řadě bezpečnosti doporučeno instalovat do samostatných a k tomuto účelu určených místností.
  • zaměřujeme se na značky HP a IBM s reakční dobou servisu na hardware do několika hodin


Síťové prvky

nahoru
Routery

Zařízení umožňující připojení většího množství počítačů a dalších sítových zařízení do internetu.

Firewally
Nezbytná součást každé firemní sítě. Zajišťuje ochranu interních dat před útoky z internetu tím, že tvoří polopropustnou bránu mezi internetem a vnitřní sítí dle definovaných pravidel a omezení.

Modemy
Zajišťujeme dodávky a připojení modemů určených pro připojení ADSL, GPRS/EDGE/UMTS i CDMA.

Wi-Fi
Kompletní sortiment bezdrátových prvků (Access pointy, síťové karty, antény, atd.), standardů Wi-Fi 802.11 a,b,g,n (2,4 a 5 GHz) včetně návrhu a realizace spojů.

Switche a Huby
Zajišťují větvení sítě a komunikaci mezi jednotlivými prvky a body v síti.

Printservery
Obsluhují tiskárny a zajišťují komunikaci s ostatními prvky a body v síti. Tiskárna pak není vázána na žádný konkrétní počítač, což přináší jak úsporu energie, tak času.


Zálohování a bezpečnost dat

nahoru

Sítové zálohování dat - páskové mechaniky
Zálohování a archivace dat pomocí magnetických médií. Média mají kapacity v desítkách až stovkách GB.


Lokální zálohování dat
Lze provádět například na externí pevné disky připojené pomocí portů USB/Firewire/eSATA nebo v případě dostatečné rychlosti konektivity do sítě internet vzdálená úložiště (tzv. offsite zálohování)

Disková pole a RAID
Interní a externí disková pole pro všechny typy serverů založená na standardech RAID 0-10. Disková pole slouží k zabezpečení dat proti jejich ztrátě v případě poruchy pevného disku redudantním rozložením dat na více disků.

Záložní zdroje
Inteligentní zařízení UPS chrání servery, počítače a ostatní klíčová zařízení nejen před důsledky výpadky proudu – ztráta neuložených dat, poškození hardware, ale zároveň filtrují případná podpětí či přepětí v elektrické síti.